Vilniuje įvyko paskutinysis kampanijos „Jokio skirtumo" renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“.

Vakar įvyko paskutinysis kampanijos Jokio skirtumo renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“.

Renginio metu tik dar kartą įsitikinome, jog kampanijoje keliami klausimai bei sprendžiamos problemos yra itin aktualios mūsų visuomenei. Tai puikiai atspindi renginyje užduoti klausimai, drąsūs pasisakymai, užsimezgę pokalbiai, nerimstantis šurmulys salėje bei vykusios diskusijos tarp renginio dalyvių.

Po renginio Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Ministrės patarėja Lauryna Filatovaitė teigia, kad „Kampanija „Jokio skirtumo“ – griauna įsišaknijusius stereotipus ir aiškiai skleidžia žinią, jog nesvarbu – su negalia ar be jos, visų pirma – visi mes esame žmonės. Iš tiesų, kartą man pačiai, dar dirbant Kembridžo universitete, teko atsakyti į klausimą, kaip mane geriau vadinti - „neuromokslininke su negalia“, „mokslo darbuotoja su ypatingomis galiomis“ ar kažkaip kitaip. Aš pasiūliau mane vadinti tiesiog Lauryna. Šioje vietoje ir atsiskleidžia mūsų visų ypatingas noras kažkokiu būdu išskirti asmenis su negalia ar net atskirti. Neabejoju, kad iki šio dešimtmečio pabaigos, valstybei padėjus, o darbdaviams sukūrus tinkamas sąlygas, dirbančių darbingo amžiaus žmonių su negalia skaičius galėtų tapti dvigubai ar net trigubai didesnis. Šią vasarą priimti Užimtumo įstatymo pakeitimai atneš ne tik postūmį pokyčiams, bet ir reikiamą pagalbą bei paslaugas negalią turintiems gyventojams ir darbdaviams, norintiems įdarbinti asmenis su negalia. Kartu, labai norėčiau padėkoti ir tiems, kurie jau šiandien aktyviai įdarbina žmones su negalia. Tikiu, kad visi kartu galime pasiekti, jog kiekviename kolektyve turėti kolegų su negalia taptų ne išskirtinumas ar prabanga, o norma. Nes iš tiesų – jokio skirtumo, ar su negalia, ar be jos – vadinkime vieni kitus tiesiog kolegomis.“

Nuoširdžiai dėkojame visiems, dalyvavusiems šiame ar kituose kampanijos renginiuose.

Kviečiame ir toliau aktyviai įsitraukti į kampanijos „Jokio skirtumo“ vykdomas veiklas ir skleisti žinią visuomenei apie vykstančius pokyčius!

#JokioSkirtumo