INICIATYVOS

Skulptūros solidarizuojasi

Gruodžio 3-iosios, Tarptautinės neįgaliųjų dienos, iniciatyva, kurios metu garsiausios sostinės skulptūros dar kartą pasiųs žinutę, kad svarbiausia yra žmogus ir unikalūs jo gebėjimai, pomėgiai. 

Šia iniciatyva norima didinti visuomenės suvokimą apie žmonių su negalia įtraukties svarbą, keisti susiformavusias visuomenės nuostatas apie skirtingas negalias (klausos, regos, fizinę, intelekto, psichinę ir nematomą negalią) turinčius žmones ir jų norus bei poreikius.

Kviečiame pamatyti!

Romainas Gary 
XX a. prancūzų rašytojas, lakūnas, diplomatas ir režisierius. Šios asmenybės skulptūra solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais klausos negalią. Skulptūrą galite aplankyti Mindaugo ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje.
Leonardas Cohenas 
Poetas, dainininkas, dainų tekstų kūrėjas, rašytojas, laikomas vienu ryškiausių ir įtakingiausių XX a. atlikėjų. Žymioji muzikos grupė „The Rolling Stones“ rašė: „Jis buvo tas žmogus, kuris formavo nuomonės formuotojų nuomonę.“ L. Coheno skulptūra solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais judėjimo negalią. Skulptūrą rasite Šv. Mykolo gatvėje, restorano „Gabi“ kieme.
Vandens nešėjas 
Simbolizuoja žydų kilmės vandens nešėją, kuris, manoma, buvo dažnai pastebimas Vilniaus senamiestyje. Šios skulptūros herojus atspindi idealizmą, kurio buvo apstu net ir sunkiausiais laikais, ir įprasmina žydiškąjį Vilniaus paveldą. Skulptūra solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais nematomą negalią. Skulptūrą rasite Kėdainių ir Lydos gatvių sankryžoje.
Ksenijos Jaroševaitės „Sėdinti“
Ši skulptūra yra įkvėpta šviesių autorės vaikystės prisiminimų, atspindi vaikišką smalsumą pasauliui, o jos formos ir medžiagiškumas – kuklumą, trapumą, žaismingumo kontrastą. Skulptūros personažas solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais judėjimo negalią. Užsukite pamatyti MO muziejaus kiemelyje.
Jonas Basanavičius 
Lietuvių visuomenės veikėjas, Nepriklausomybės akto signataras, gydytojas, tautosakininkas, Lietuvių mokslo draugijos įkūrimo iniciatorius. Basanavičiaus paminklas solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais regėjimo negalią. Paminklą rasite Aušros vartų gatvėje, Dr. Jono Basanavičiaus aikštėje.
Lietuvos skalikai 
Ši skulptūra yra skirta pagerbti vienintelę lietuvišką šunų veislę – lietuvių skaliką. Nuo senų laikų šios veislės šunys buvo naudojami medžioklei. O gruodžio 3 dieną šios skulptūros personažai solidarizuosis su žmonėmis, turinčiais negalią, ir vienai dienai taps terapiniais šunimis, asistentais ir vedliais. Skulptūrą rasite Gedimino pilies kalno papėdėje.

 

Skulptūros solidarizuojasi

 

Bendravimo suolelis

Po Lietuvą keliaujantis specialiai „Jokio skirtumo“ kampanijai sukurtas suolelis ne tik transformuojasi ir gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet turi ir simbolinę reikšmę. Tai suolelis, kuris skatina kalbėti ne apie negalią, o bendražmogiškomis temomis – apie pomėgius, darbus, svajones, kasdienius ir gyvenimiškus dalykus.

Šis suolelis per artimiausius kelis mėnesius apkeliaus 10 lokacijų – 5 jų bus Vilniuje, 5 Lietuvos regionuose. Jo kelionės stotelės pasirinktos neatsitiktinai – kiekvienoje vietoje suolelis skleis tam tikrą žinutę, sufleruojančią galimą pokalbio temą. Pavyzdžiui, svečiuodamasis MO suolelis siūlo kalbėtis apie meną, nukeliavęs prie Baltojo tilto kvies visus norinčius prisėsti pabendrauti apie sportą,  prie Alytaus rotušės – apie intelektualų laisvalaikį.

Pokalbis parke ant suolelio su neregiu toks pat įdomus, kaip ir pokalbis su matančiuoju.

Kava, kurią pagamino autizmu serganti mergina, yra tokia pat skani, kaip ir kava, kurią pagamino negalios neturintis žmogus.

Neįgaliojo vežimėliui skirtas užvažiavimas yra toks pat patogus ir tėvams su vaiko vežimėliu.

Negalią turintis plaukikas garsina Lietuvą kaip ir sportininkai be negalios.

#Jokioskirtumo
 

X