INICIATYVOS

Memorandumas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampaniją vainikavo memorandumo su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos verslo konfederacija bei kitais verslo atstovais pasirašymas.

Memorandumą pasirašiusios institucijos, darbdaviai, organizacijos išreiškia palaikymą šiai iniciatyvai pasirašę simbolinį memorandumą, deklaruojantį, kad pasirašiusieji sutaria, jog jokio skirtumo, su negalia ar be jos, svarbiausia – profesionalumas, reikiamos žinios, gebėjimai ir motyvacija dirbti, skatina teigiamą suvokimą apie žmonių su negalia įtrauktį į atvirą darbo rinką ir ugdo visuomenės supratingumą žmonių su negalia teisių atžvilgiu.

Darbdaviai turi galimybę prisidėti prie memorandumo ir po jo pasirašymo.

Dėl galimybių pasirašyti memorandumą galima kreiptis nurodytu adresu: centras@ndt.lt

KVIEČIAME Į TARPTAUTINĖS ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENOS MINĖJIMĄ

Kviečiame Jus sudalyvauti renginyje, skirtame paminėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kuriame kviesime pasisakyti svarbiausias suinteresuotas institucijas, taip pat pasidalinsime vykstančios kampanijos „Jokio skirtumo, su ar be negalios“ eiga bei rezultatais, aptarsime meninę instaliaciją „Jokio skirtumo – kiek bežiūrėsi", realybės eksperimentą, kuriame asmenys, turintys negalią, atlieka stažuotes ir išbando save konkrečiose darbo vietose, ir išgirsime motyvuojantį pranešimą.

Renginyje taip pat bus galimybė keistis kontaktais, diskutuoti, griauti stereotipus, surasti pavyzdžių ir įkvėpti vieniems kitus!

Renginys Vilniaus mieste jau gruodžio 5d.!  

Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė

Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius

Renginių ciklas „JOKIO SKIRTUMO su/be negalios“

KVIEČIAME Į RENGINIUS „JOKIO SKIRTUMO su/be negalios“

Neįgaliųjų reikalų departamentas tęsia kampaniją „Jokio skirtumo“, kuria siekia atkreipti darbdavių ir visuomenės dėmesį į žmonių su negalia iššūkius ir galimybes atviroje darbo rinkoje.

Kviečiame Jus sudalyvauti šiai kampanijai skirtuose renginiuose, kuriuose keisimės kontaktais, diskutuosime, juoksimės, griausime stereotipus ir sieksime kuo plačiau skleisti žinią, kad negalia ≠ nekompetencija, mes galime sėkmingai integruotis į atvirą darbo rinką, įprasminti save, rasti savo nišą, įgyvendinti užduotis, siekti asmeninių ir profesinių tikslų – nesvarbu, su negalia ar be negalios.  Nes visų pirma – mes visi esame žmonės.

Renginiai nemokami ir yra atviri visuomenei.

Skulptūros solidarizuojasi

Gruodžio 3-iosios, Tarptautinės neįgaliųjų dienos, iniciatyva, kurios metu garsiausios sostinės skulptūros dar kartą pasiųs žinutę, kad svarbiausia yra žmogus ir unikalūs jo gebėjimai, pomėgiai. 

Šia iniciatyva norima didinti visuomenės suvokimą apie žmonių su negalia įtraukties svarbą, keisti susiformavusias visuomenės nuostatas apie skirtingas negalias (klausos, regos, fizinę, intelekto, psichinę ir nematomą negalią) turinčius žmones ir jų norus bei poreikius.

Kviečiame pamatyti!

Romainas Gary 
XX a. prancūzų rašytojas, lakūnas, diplomatas ir režisierius. Šios asmenybės skulptūra solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais klausos negalią. Skulptūrą galite aplankyti Mindaugo ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje.
Leonardas Cohenas 
Poetas, dainininkas, dainų tekstų kūrėjas, rašytojas, laikomas vienu ryškiausių ir įtakingiausių XX a. atlikėjų. Žymioji muzikos grupė „The Rolling Stones“ rašė: „Jis buvo tas žmogus, kuris formavo nuomonės formuotojų nuomonę.“ L. Coheno skulptūra solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais judėjimo negalią. Skulptūrą rasite Šv. Mykolo gatvėje, restorano „Gabi“ kieme.
Vandens nešėjas 
Simbolizuoja žydų kilmės vandens nešėją, kuris, manoma, buvo dažnai pastebimas Vilniaus senamiestyje. Šios skulptūros herojus atspindi idealizmą, kurio buvo apstu net ir sunkiausiais laikais, ir įprasmina žydiškąjį Vilniaus paveldą. Skulptūra solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais nematomą negalią. Skulptūrą rasite Kėdainių ir Lydos gatvių sankryžoje.
Ksenijos Jaroševaitės „Sėdinti“
Ši skulptūra yra įkvėpta šviesių autorės vaikystės prisiminimų, atspindi vaikišką smalsumą pasauliui, o jos formos ir medžiagiškumas – kuklumą, trapumą, žaismingumo kontrastą. Skulptūros personažas solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais judėjimo negalią. Užsukite pamatyti MO muziejaus kiemelyje.
Jonas Basanavičius 
Lietuvių visuomenės veikėjas, Nepriklausomybės akto signataras, gydytojas, tautosakininkas, Lietuvių mokslo draugijos įkūrimo iniciatorius. Basanavičiaus paminklas solidarizuojasi su žmonėmis, turinčiais regėjimo negalią. Paminklą rasite Aušros vartų gatvėje, Dr. Jono Basanavičiaus aikštėje.
Lietuvos skalikai 
Ši skulptūra yra skirta pagerbti vienintelę lietuvišką šunų veislę – lietuvių skaliką. Nuo senų laikų šios veislės šunys buvo naudojami medžioklei. O gruodžio 3 dieną šios skulptūros personažai solidarizuosis su žmonėmis, turinčiais negalią, ir vienai dienai taps terapiniais šunimis, asistentais ir vedliais. Skulptūrą rasite Gedimino pilies kalno papėdėje.

 

Skulptūros solidarizuojasi

 

Bendravimo suolelis

Po Lietuvą keliaujantis specialiai „Jokio skirtumo“ kampanijai sukurtas suolelis ne tik transformuojasi ir gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet turi ir simbolinę reikšmę. Tai suolelis, kuris skatina kalbėti ne apie negalią, o bendražmogiškomis temomis – apie pomėgius, darbus, svajones, kasdienius ir gyvenimiškus dalykus.

Šis suolelis per artimiausius kelis mėnesius apkeliaus 10 lokacijų – 5 jų bus Vilniuje, 5 Lietuvos regionuose. Jo kelionės stotelės pasirinktos neatsitiktinai – kiekvienoje vietoje suolelis skleis tam tikrą žinutę, sufleruojančią galimą pokalbio temą. Pavyzdžiui, svečiuodamasis MO suolelis siūlo kalbėtis apie meną, nukeliavęs prie Baltojo tilto kvies visus norinčius prisėsti pabendrauti apie sportą,  prie Alytaus rotušės – apie intelektualų laisvalaikį.

Pokalbis parke ant suolelio su neregiu toks pat įdomus, kaip ir pokalbis su matančiuoju.

Kava, kurią pagamino autizmu serganti mergina, yra tokia pat skani, kaip ir kava, kurią pagamino negalios neturintis žmogus.

Neįgaliojo vežimėliui skirtas užvažiavimas yra toks pat patogus ir tėvams su vaiko vežimėliu.

Negalią turintis plaukikas garsina Lietuvą kaip ir sportininkai be negalios.

#Jokioskirtumo
 

X