NAUJIENOS

48 žmones su negalia įdarbinusių „Eurocash1“ patarimas šalies darbdaviams: pasakykite jiems „taip“

Nors dar nemažai šalies darbdavių privengia žmonių su negalia, daliai tokie darbuotojai niekuo nesiskiria nuo kitų įmonėje dirbančių žmonių. Tokios įmonės siunčia žinutę žmonėms su negalia – jūs esate reikalingi, tereikia atrasti, kur esate laukiami.

Saugos tarnybos „Eurocash1“ personalo vadovės Jolitos Nausėdienės teigimu, šiuo metu įmonėje dirba beveik pusšimtis – 48 – darbuotojų, turinčių vienokią ar kitokią negalią.

„Žmonės su negalia mūsų įmonėje Lietuvoje šiuo metu sudaro maždaug 4 proc. visų darbuotojų. Pirmąjį žmogų su negalia įdarbinome dar 2007 metais, kiti 12 darbuotojų priimti 2013-2019 m. laikotarpiu, o didžioji dalis – 35 darbuotojai – įdarbinti tarp 2020-ųjų ir 2022-ųjų. Dirbdami su žmonėmis, turinčiais negalią, įsitikinome, kad tai kompetentingi ir kvalifikuoti savo srities specialistai, patikimi komandos nariai, niekuo nesiskiriantys nuo kitų“, – komentuoja ji.

Neišskirti žmonių su negalia

J. Nausėdienė sako, kad tiek turintys negalią, tiek jos neturintys darbuotojai jų įmonėje užima tas pareigas, kurioms kokybiškai atlikti turi kompetencijų, įgūdžių, patirties ar reikiamo fizinio pasirengimo.

„Mes niekaip neišskiriame žmonių su negalia. Jie visi turi medicinines knygeles su išvadomis, kad atitinka pareigoms keliamus reikalavimus ir gali jas sėkmingai vykdyti. Kai kurie, pavyzdžiui, negali kelti sunkaus krovinio ar itin daug vaikščioti, todėl priimdami darbuotoją į darbą atsižvelgiame į tai, ko daryti jis negali ar gali ribotai. Darbo krūvis su kiekvienu darbuotoju, turinčiu negalią, aptariamas individualiai, kad būtų užtikrinta tiek jo gera savijauta, tiek kokybiškai atliktas darbas“, – savo patirtimi dalijasi „Eurocash1“ atstovė.

Vertindama darbuotojų atrankas, ji pabrėžia, kad sprendimą, ar priimti kandidatą į darbą, lemia ne tai, ar žmogus turi negalią, ar ne.

„Mes vertiname kandidatų turimas kompetencijas, patirtį, įgūdžius, asmenines savybes. Jei jie atitinka pareigoms, į kurias kandidatuoja, keliamus reikalavimus – juos ir priimame. Manome, kad yra svarbu įtraukti žmones su negalia į atvirą darbo rinką tam, kad jie nesijaustų atstumti ir nereikalingi. Darbdavio pareiga yra juos motyvuoti ir paskatinti. Tikimės, kad mūsų pavyzdys įkvėps ir kitas įmones“, – pažymi J. Nausėdienė.

Pagarba visiems žmonėms

Ji tęsia sakydama, kad įmonė palankiai žiūri ir į pensinio amžiaus darbuotojus, o svarbiausias kriterijus renkantis darbuotojus yra jų turimos kompetencijos bei pastarųjų atitikimas konkrečioms pareigybėms.

„Reaguojame į visuomenės demografinius pokyčius ir į darbą, tam tikras pareigybes, priimame pensinio amžiaus gyventojų. Siekiame, kad šalies senjorai kuo ilgiau jaustųsi reikalingi, išliktų naudingi visuomenei ir aktyvūs. Jų patirtį ir brandą vertiname kaip vertybę: vyresnio amžiaus darbuotojai dažnai išsiskiria savo emociniu stabilumu, lojalumu bei atsidavimu“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Pasak J. Nausėdienės, „Eurocash1“ komandoje dera patys įvairiausi žmonės dėl įmonės puoselėjamų vertybių: pagarbos, supratimo ir priėmimo.

„Daug dalykų priklauso nuo įmonės strategijos ir jos vadovo požiūrio. Esame apsibrėžę, kad norime būti socialiai atsakingais ne tik įgyvendindami įvairius projektus, bet ir rinkdamiesi darbuotojus. Todėl stengiamės į darbuotojų paiešką žiūrėti plačiau, neišskirti žmonių  ir dirbti dėl visos Lietuvos, dėl kiekvieno visuomenės nario. Esame pavyzdys, kad visi žmonės yra reikalingi darbo rinkoje ir gali joje rasti sau tinkamą vietą. Būdami darbdaviai, turime tiesiog sudaryti tam sąlygas“, – akcentuoja ji.

„Eurocash1“ atstovė ragina ir pačius potencialius darbuotojus. „Nesvarbu, kokio amžiaus esate, ar turite negalią, patariu pirmiausia nebijoti kreiptis ir pretenduoti į norimą poziciją. Jei dešimt kartų girdėjote „ne“, nereiškia, kad vienuoliktas kartas negali būti „taip“, – reziumuoja J. Nausėdienė.

Ši istorija yra dalis Neįgaliųjų reikalų departamento vykdomos kampanijos „Jokio skirtumo“, kuria skatinama šalies darbdavius įtraukti žmones su negalia į atvirą darbo rinką ir parodyti, kad nėra skirtumo, su ar be negalios. Daugiau informacijos apie kampaniją: www.jokioskirtumo.lt bei „Jokio skirtumo“ „Facebook“ paskyroje.

Image previewImage preview

48 žmones su negalia įdarbinusi įmonė pataria ir kitiems daryti tą patį

Šiuo metu saugos tarnyboje „Eurocash1“ dirba 48 darbuotojai.

Jie turi skirtingas negalias.

 

Pirmas žmogus su negalia įsidarbino 2007 metais.

12 darbuotojų įsidarbino tarp 2013 ir 2019 metų.

35 darbuotojai įsidarbino tarp 2020 ir 2022 metų.

Jie yra išmanantys savo srities specialistai

ir patikimi komandos nariai.

 

Šios įmonės personalo vadovė yra Jolita Nausėdienė.

Jolita teigia,

kad įmonė niekaip neišskiria žmonių su negalia.

Jie visi turi medicinines knygeles su išvadomis.

Išvados atitinka pareigoms keliamus reikalavimus.

Todėl jie sėkmingai šias pareigas gali atlikti.

Pavyzdžiui,

vieni negali kelti sunkaus krovinio ar daug vaikščioti.

Todėl priimdami darbuotoją į darbą atsižvelgiame į tai,

ko daryti jis negali ar gali daryti ribotai.

Darbo krūvis su kiekvienu darbuotoju su negalia yra aptariamas individualiai.

Taip užtikrinama tiek jo gera savijauta,

tiek darbas yra atliekamas kokybiškai.

 

Mes vertiname kandidatų turimą išmanymą, patirtį, įgūdžius, asmenines savybes.

Jeigu žmonės atitinka reikalavimus,

mes juos ir priimame.

 

Įmonė palankiai žiūri ir į garbingo amžiaus darbuotojus.

Į tam tikras darbo vietas įmonė priima pensinio amžiaus žmones.

Svarbiausia yra turimo išmanymo atitikimas konkrečioms darbo vietoms.

 

Garbingo amžiaus žmonės kuo ilgiau turi jaustis naudingi visuomenei ir būti aktyvūs.

Vyresnio amžiaus darbuotojai dažnai išsiskiria savo emociniu stabilumu,

lojalumu ir atsidavimu.

 

Daug dalykų priklauso nuo įmonės plano ir jos vadovo požiūrio.

Norime būti socialiai atsakingais renkantis darbuotojus.

Todėl stengiamės į darbuotojų paiešką žiūrėti plačiau ir neišskirti žmonių.

Esame pavyzdys,

kad visi žmonės yra reikalingi darbo rinkoje

ir gali rasti joje sau tinkamą vietą.

 

„Eurocash1“ atstovė pataria pirmiausia nebijoti kreiptis ir bandyti įsidarbinti į norimą poziciją.

Nėra svarbu jūsų amžius ar turima negalia.

Jei dešimt kartų girdėjote „ne“, 

vienuoliktas kartas gali būti „taip“.

 

Ši istorija yra visuomenės informavimo judėjimo „Jokio skirtumo“ dalis.

Daugiau informacijos apie judėjimą: www.jokioskirtumo.lt

bei „Jokio skirtumo“ „Facebook“ paskyroje.

X