NAUJIENOS

Para-atletas Danas Sodaitis: fotografija atvėrė naujas galimybes

Negalią turintis paralimpietis Danas Sodaitis nėra vien lengvaatletis ir Lietuvos vardą garsinantis Europos vicečempionas 100 m bėgime – jauno vyro aistra fotografijai jau seniai tapo pagrindiniu pajamų šaltiniu. Šiandien savoje fotografijos studijoje dirbantis vyras teigia – kai turi tikslą, rasi ir būdų jį pasiekti, tereikia labai norėti.

Prieš 9 metus su motociklu į avariją patekęs D. Sodaitis dėl patirtos traumos negali valdyti dešinės rankos. Kaip pats prisimena, akimirksniu gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

„Kaip tik buvau baigęs Generolo Jono Žemaičio karo akademiją, svajojau tarnauti Lietuvos kariuomenėje, būti pėstininkų būrio vadu – turėti savo komandą ir tokiu būdu save realizuojant patriotiškai prisidėti prie krašto gynybos“, – pasakoja D. Sodaitis.

Kaune įvyko ketvirtasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“

Kaune įvyko ketvirtasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“.

Renginyje keliami klausimai bei plėtojamos temos įtraukė miesto gyventojus, paskatino juos dalintis savo patirtimi, užduoti papildomus klausimus ir megzti pažintis.

Renginiui net ir pasibaigus dalyviai neskubėjo skirstytis namo, nemaža dalis liko pratęsti pokalbių bei įsitraukė į diskusijas.

Taip pat, dalis dalyvių minėjo, jog renginys taip patiko, kad net stengsis atvykti ir į paskutinį ciklo renginį Vilniuje! Džiaugiamės tokiomis dalyvių reakcijomis bei tikimės pasimatyti ir kitose kampanijos veiklose.

Dėkojame visiems už dalyvavimą bei dalinamės renginio akimirkomis.

Iki pasimatymo paskutiniajame renginyje!

Daugiau apie paskutinį renginį Vilniuje: https://fb.me/e/ogX6D8ABU

REGISTRACIJA Į RENGINĮ: https://forms.gle/m4MTTVRznxeoCVJe7

Renginiai nemokami ir atviri visuomenei.

Kurkime pokytį kartu!

Klaipėdoje įvyko trečiasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“

Klaipėdoje įvyko trečiasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“.

Renginyje keliami klausimai įtraukė miesto gyventojus, paskatino juos dalintis savo patirtimi ir megzti pažintis bei diskusijas tarpusavyje.

Renginyje dalyvavo ir miesto Tarybos narys, buvęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus, kuris įsitraukė į problematikos supratimą, aktyviai kėlė klausimus. Taipogi, norime padėkoti ir SBA grupei priklausančiai įmonei „Klaipėdos baldai“, kurie, savo ruožtu, drąsiai ir atvirai pateikė atsakymus į kylančius klausimus bei dalinosi savo patirtimi.

Po renginio dalis žmonių net kuriam laikui liko tęsti pokalbių, o tai parodo, jog renginiuose plėtojama tema yra itin aktuali bei svarbi visuomenei.

Dėkojame už dalyvavimą bei dalinamės renginio akimirkomis.

Iki pasimatymo kituose renginiuose!

Daugiau apie kitus renginius: https://fb.me/e/ogX6D8ABU

REGISTRACIJA Į KIEKVIENĄ RENGINĮ: https://forms.gle/m4MTTVRznxeoCVJe7

Renginiai nemokami ir atviri visuomenei.

Kurkime pokytį kartu!

Visuomenės informavimo kampanija „Jokio skirtumo“ jau ir radijo laidoje!

Visuomenės informavimo kampanija „Jokio skirtumo“ jau ir radijo laidoje!

Kviečiame pasiklausyti Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM atstovės Jolita Karvelienė pokalbio laidoje „Aklas pasimatymas", kurioje pristatomas kampanijos konceptas bei jos metu vykdomi projektai.

Džiaugiamės, kad informacija pasiekia vis daugiau žmonių, bei dėkojame GOLD FM radijas ir Geras FM už pagalbą skleidžiant šią visuomenei svarbią žinią apie kampaniją ir radijo laidose.

Pokalbį išklausyti galite čia: https://goldfm.lt/podcast/jokio-skirtumo/

#JokioSkirtumo

Šiauliuose įvyko antrasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“

Šiauliuose įvyko antrasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“.

Renginyje dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas bei dalinosi asmenine patirtimi. Viena iš diskusijos dalyvių teigia, jog „Diskusija patiko ir įkvėpė, taip pat renginys paskatino pasidalinti asmenine patirtimi apie įkvėpimą artimoje aplinkoje bei su tuo susiduriamomis problemomis“.

Dėkojame už dalyvavimą bei dalinamės renginio akimirkomis.

Iki pasimatymo kituose renginiuose!

Daugiau apie kitus renginius: https://fb.me/e/ogX6D8ABU

REGISTRACIJA Į KIEKVIENĄ RENGINĮ: https://forms.gle/m4MTTVRznxeoCVJe7

Renginiai nemokami ir atviri visuomenei.

Kurkime pokytį kartu!

6 iš 10 šalies darbdavių nesutinka, kad įdarbinti žmogų su negalia ar be – jokio skirtumo, atskleidė apklausa

Tik trečdalis darbingo amžiaus žmonių su negalia turi darbą. Siekdamas pakeisti šią statistiką, Neįgaliųjų reikalų departamentas inicijuoja kampaniją „Jokio skirtumo“, kuria skatins šalies darbdavius įtraukti žmones su negalia į atvirą darbo rinką ir parodyti, kad nėra skirtumo, su ar be negalios.

Rugpjūtį atliktas Lietuvoje veikiančių darbdavių tyrimas atskleidė, kad 62 proc. apklaustųjų greičiau arba visiškai nesutinka su teiginiu, kad nėra jokio skirtumo įdarbinti darbuotoją su ar be negalios. Tuo tarpu šiam teiginiui pritaria tik 3 iš 10-ties (33 proc.) apklausoje dalyvavusių darbdavių.

„Norint pakeisti šią situaciją, išvien turi dirbti trys pusės: negalią turintys asmenys, darbdaviai ir valstybė. Kas darbdaviams kelia didžiausią iššūkį – ekspertinės pagalbos trūkumas. Pavyzdžiui, mes, kaip socialinė įdarbinimo agentūra, bendradarbiaujame su darbdaviais, kuriems reikia ne finansinės pagalbos, o labiau informacijos, kaip neįgaliuosius įvesti į darbo rinką, juos apmokyti, suprasti jų poreikius, o galiausiai – kur rasti tam tikras kompetencijas turinčius žmones su negalia“, – sako „SOPA“ direktorė Jurgita Kuprytė.

Tik pas beveik 35 proc. tyrime dalyvavusių darbdavių dirba žmonės su negalia, o 47 proc. darbdavių svarstytų galimybę per artimiausius metus įdarbinti asmenį, turintį negalią.

Panevėžyje įvyko pirmasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“

Panevėžyje įvyko pirmasis kampanijos „Jokio skirtumo“ renginys „Jokio skirtumo su/be negalios“, kurio pagrindinis uždavinys - griauti įsišaknijusius stereotipus ir aiškiai skleisti žinią, kad negalia ≠ nekompetencija. Nesvarbu – su negalia mes ar be jos, visų pirma – visi mes esame žmonės.

Renginyje dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas, kėlė probleminius klausimus, siekė užmegzti ryšius, vystė pokalbius bei džiaugėsi renginio pašnekovais ir Aistės Krušinskaitės pasirodymu renginio gale.

Dėkojame už dalyvavimą bei dalinamės renginio akimirkomis.

Iki pasimatymo kituose renginiuose!

Daugiau apie kitus renginius: https://fb.me/e/ogX6D8ABU

REGISTRACIJA Į KIEKVIENĄ RENGINĮ: https://forms.gle/m4MTTVRznxeoCVJe7

Renginiai nemokami ir atviri visuomenei.

Kurkime pokytį kartu!

Renginių ciklas „JOKIO SKIRTUMO su/be negalios“

KVIEČIAME Į RENGINIUS „JOKIO SKIRTUMO su/be negalios“

Neįgaliųjų reikalų departamentas tęsia kampaniją „Jokio skirtumo“, kuria siekia atkreipti darbdavių ir visuomenės dėmesį į žmonių su negalia iššūkius ir galimybes atviroje darbo rinkoje.

Kviečiame Jus sudalyvauti šiai kampanijai skirtuose renginiuose, kuriuose keisimės kontaktais, diskutuosime, juoksimės, griausime stereotipus ir sieksime kuo plačiau skleisti žinią, kad negalia ≠ nekompetencija, mes galime sėkmingai integruotis į atvirą darbo rinką, įprasminti save, rasti savo nišą, įgyvendinti užduotis, siekti asmeninių ir profesinių tikslų – nesvarbu, su negalia ar be negalios.  Nes visų pirma – mes visi esame žmonės.

Renginiai nemokami ir yra atviri visuomenei.

Planuojami renginiai:
2022 – 09 - 15 Panevėžys – jau netrukus!
2022 – 09 - 22 Šiauliai
2022 – 09 - 29 Klaipėda
2022 – 10 - 06 Kaunas
2022 – 10 - 13 Vilnius

Programa:

18:00 – 18:20 – „Blitz kontaktų mugė“ su renginio svečiais
Atviras ryšių ir kontaktų mezgimas, dalinimasis patirtimi ir kvietimai pratęsti pažintis prie bendravimo suolelio renginio pabaigoje.

18:20 – 19:00  Diskusija „Jokio skirtumo“: Negalia ≠ nekompetencija atviroje darbo rinkoje.
Diskusijos metu neformaliai griausime stereotipus, dalinsimės realiai pavyzdžiais, sėkmės istorijomis ir iššūkiais. Aptarsime specialybių įvairovę ir galimybes „įdarbinti“ savo kompetencijas. Ko reikia norint į(si)darbinti (kompetencija, požiūris, ryžtas ir kt.).  Auditorijos klausimai-atsakymai visos diskusijos metu.

19:00 – 19:20 Aistės Krušinskaitės humoristinis stand-up pasirodymas
Aistė su saviironija žvelgia į savo negalią ir gyvenimo iššūkius priima per pozityvą.

19:20 – 20:00 Bendravimo suolelio  „Jokio skirtumo“ aktyvacija
Kontaktų mugė ir pokalbių sesijos prie bendravimo suolelio

 

Diskusijų dalyviai ir konkrečios lokacijos kiekviename mieste skelbiamos facebook renginyje: https://fb.me/e/eMRMXpnnx
REGISTRACIJA Į KIEKVIENĄ RENGINĮ: 
https://forms.gle/m4MTTVRznxeoCVJe7

Kurkime pokytį kartu!

Kviečiame atvykti asmenis su negalia, darbdavius, nevyriausybines organizacijas, suinteresuotas institucijas ir visus miestiečius. Pasidalinkite kvietimu su draugais, kolegomis ar bendruomenės nariais. Taip pat būsime dėkingi, jei informacija apie renginį pasidalinsite savo tinklapyje ir/ar socialiniuose tinkluose.

Iki susitikimo!

Laukite naujienų!

Kampanija „Jokio skirtumo“ tęsiasi ir grįžta su naujomis idėjomis bei veiklomis. Kampanijos metu ir toliau aktuali išlieka asmenų, turinčių negalią, įtrauktis į atvirą darbo rinką bei Lietuvoje veikiančių darbdavių integracija.

Iki išvystant, išgirstant ar sužinant apie galutinį darbo rezultatą, neretai yra ne mažiau džiaugsmingų etapų, kurie taip ir nugula kompiuterio aplankuose! Juose lieka daugybė pasiruošimo, juodraščių, kūrybinių procesų ir akimirkų, vertų būti įamžintomis.

Šiuo metu filmuojame naująjį kampanijos vaizdo įrašą ir dalinamės su Jumis užkulisių nuotraukomis.

Laukite naujienų!

 

„Jokio skirtumo" kampanijos startas

Mes už tai, kad geri dalykai tęstųsi ir skatintų pokyčius! Jokio skirtumo, su ar be negalios!

Toliau tęsiame visuomenės informavimo kampaniją, kuria siekiame parodyti, kad žmonės su negalia, taip pat kaip ir visi kiti visuomenės nariai, nori bei gali dirbti, keliauti, sportuoti, dalyvauti profesiniame, kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime.

Pirmiausia, mes visi esame žmonės! Todėl sieksime griauti mitus ir mažinti diskriminaciją žmonių su negalia atžvilgiu, didinant visuomenės supratimą apie žmonių su negalia įtraukties į darbo rinką svarbą bei keičiant nuostatas dėl skirtingas negalias turinčių žmonių galimybių dirbti.

Renginiai, mokymai, konkursai ir kiti netradiciniai sprendimai – esame pasiruošę įdomiam ir aktyviam rudeniui. Kviečiame skaityti, sekti, dalyvauti, įsitraukti ir svarbiausia – prisidėti prie pokyčio kūrimo.

Nes iš tiesų, visai jokio skirtumo – su ar be negalios!

Žmonėms su negalia įsidarbinti trukdo ne sveikatos sunkumai, o stereotipai apie negalią

Viena iš priežasčių, trukdančių negalią turintiems asmenims susirasti darbą, yra stereotipai apie juos. Stereotipai trukdo ne tik darbdaviams įdarbinti asmenis su negalia, bet ir patiems negalią turintiemsdrąsiau ieškoti darbo, tad situaciją sieks pakeisti šiandien prasidedanti kampanija „Gero darbuotojo negalia nestabdo. Įsitikink!“. Lietuvoje šiuo metu gyvena147 tūkst. darbingo amžiaus žmonių su negaliair tik trečdalis jų turi darbą. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) viceministrės Justinos Jakštienės, nors žmonių su negalia įdarbinimo situacija šalyje pamažu gerėja, vis dar jaučiamos išankstinės nuostatos, kurios dažniausiai būna nepagrįstos, tad jų būtina atsisakyti. „Žmonės su negalia įsilieja į darbo rinką, yra aktyvūs ir lojalūs darbuotojai, savo patirtimis, žiniomis ir įgūdžiais papildo kolektyvus ir kaip bet kurie kiti darbuotojai savo profesiniais gebėjimais kuria vertę visai organizacijai. Darbdaviai galituo įsitikinti patys, tereikia įdarbinti negalią turintį asmenį. Ši komunikacinė kampanija būtent ir kvies darbdavius beivisuomenę aktyviau griauti stereotipus, formuos nuostatą, jog negalia nėra kliūtis dirbti ir skatins tuo įsitikinti patiems“, – sako J. Jakštienė, dalyvaudama birželio 30 d. prasidedančios kampanijos pristatymo renginyje. Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetas yra išsakęs pastebėjimą, jog neretai žmonių su negalia gebėjimai yra pristatomi taip, tarsi jie būtų labiau išimtis nei norma, o tai taip pat nepadeda norint atsikratyti stereotipų. Todėl komunikuojant yra skatinama nepamiršti tokių savybių bei vertybių kaip lygybė, savarankiškumas, orumas. Būtent tokia mintis akcentuojama ir renginyje pristatytame kampanijos vaizdo klipe, skirtame padrąsinti tiek pačius negalią turinčiuss, tiek jų įdarbinti dar nesiryžtančius darbdavius. Kampanijos iniciatorių Dirbančių neįgaliųjų asociacijos (DNA) prezidentė Simona Kunigonytėsako, kad stereotipai mažina ne tik žmonių su negalia galimybes įsidarbinti, bet ir silpnina jų savivertę, pasitikėjimą savimi, motyvaciją. „Žmonėms su negalia dažnai didžiausia kliūtis veikti būna ne pati negalia, o vidinė baimė ir psichologiniai barjerai, kuriais žmonės apsistato ir patys, tačiau nemažą įtaką daro ir stereotipai. Labai norime, kad darbdaviai ir visuomenė matytų negalią turinčius žmones kaip galinčius ir gebančius sėkmingai atlikti jiems patikėtas užduotis, tapti visaverčiais komandos nariais. Juk jei darbo rezultatai geri, koks skirtumas, ar juos pasiekė negalią turintis ar jos neturintis darbuotojas?“, – retoriškai klausia S. Kunigonytė. Liepos – rugpjūčio mėn. truksiančios kampanijos „Gero darbuotojo negalia nestabdo. Įsitikink!“ metu ketinama darbdaviams ir visuomenei parodyti, kad skirtumai, kuriuos esame linkę pastebėti, neturi reikšmės šių žmonių efektyvumui. Tam pasitarnaus pasakojamos skirtingos istorijos, pristatomos įdomios asmenybės, taip pat susitikimai su asociacijomis, darbdaviais, visuomene, informaciniai pranešimai, atskleidžiantys pagrindinę mintį – negalią turintys žmonės pirmiausia yra žmonės, gebantys būti savarankiški, atsakingi ir patikimi darbuotojai. Kampaniją inicijuoja DNA ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Sostinės skulptūros mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną: visuomenei siunčia svarbią žinutę

Gruodžio 3 dieną, minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną, žymios Vilniaus skulptūros solidarizuojasi su klausos, regos, fizinę, intelekto, psichikos ir nematomą negalią turinčiais žmonėmis. Vilniaus senamiestyje šiandien nuo 12 iki 19 valandos galima apžiūrėti 6 skulptūras, vienai dienai tapusias skirtingas negalias turinčių žmonių simboliais. 

„Skulptūrų solidarizavimosi iniciatyva norime dar kartą atkreipti dėmesį, kad nesvarbu, su ar be negalios, žmogus pirmiausia yra žmogus – su unikaliomis mintimis, gebėjimais, pomėgiais, patirtimi. Juk jokio skirtumo, Jonas Basanavičius su balta lazdele ar be jos. Vis tiek pirmiausia jis yra Jonas Basanavičius,“ – sako iniciatyvą organizuojančio Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Eglė Čaplikienė.

Žymūs visuomenės veikėjai, rašytojai, dainininkai, reikšmingus kultūrinius ir istorinius faktus simbolizuojantys personažai solidarizuojasi su „Jokio skirtumo, su ar be negalios“ idėja, o vienintelės lietuviškos veislės šunys gruodžio 3-iąją tampa asistentais-vedliais. Akcijoje dalyvaujančių skulptūrų žemėlapis skelbiamas Neįgaliųjų reikalų departamento iniciatyvos „Jokio skirtumo“ interneto svetainėje www.jokioskirtumo.lt ir „Facebook“ puslapyje.

Jokio skirtumo, su ar be negalios – svarbiausia yra žmogus
 
Tarptautinė žmonių su negalia diena, gruodžio 3-ioji, pasaulyje minima nuo 1992 metų. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria žmonės, turintys negalią, priminti apie žmogaus teises, būtinybę užkirsti kelią diskriminacijai ir užtikrinti lygias galimybes visiems visuomenės nariams. 

Pasak Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininkės, „Jokio skirtumo“ iniciatyvos konsultantės Kristinos Dūdonytės, Lietuvos visuomenė šiai dienai dar nėra tolygiai atvira ir tolerantiška žmonių su negalia atžvilgiu.

„Lietuvos visuomenė labiausiai tampa įtraukia, kai pati kažkuriuo klausimu arba gyvai susiduria su negalia. Kol nėra patyrę ar prie to prisilietę, ko gero sunkiai įsivaizduoja, kad gali būti jokio skirtumo, su ar be negalios, ir kad mes visi galime lygiavertiškai dalyvauti įvairiose gyvenimo srityse“, –  sako K. Dūdonytė.

Pasak jos, tvariam pokyčiui svarbu kurti žmogaus teisėmis grįstą požiūrį į asmenis, turinčius negalią.
„Kol požiūris tinkamai nepasikeis, tol arba žmonių su negalia gailėsime, kas yra globėjiškas požiūris, arba juos laikysime ligoniais, kas yra medicininis požiūris. O dar mažai kam suvokiama, kad, nesvarbu, kokią negalią turi žmogus, jis vis tiek yra toks pats žmogus ir turi tokias pačias teises mokytis, dirbti, leisti laisvalaikį ir panašiai,” – pabrėžia K. Dūdonytė. 

Kalbėkime ne apie negalią, o apie gyvenimiškus dalykus

Tarptautinei žmonių su negalia dienai skirta skulptūrų iniciatyva simboliškai užbaigia Neįgaliųjų reikalų departamento visuomenės informavimo kampaniją „Jokio skirtumo“. Rugpjūčio 30 dieną MO muziejuje startavusios kampanijos misija  – parodyti, kad visi žmonės, nesvarbu – su negalia ar be jos, nori įdomiai gyventi, kurti, dirbti, studijuoti, keliauti, auginti vaikus ir bendrauti įvairiausiomis temomis.

Kampanijos metu po sostinę ir kitus Lietuvos miestus keliavo unikalus bendravimo suolelis, kuris kiekvienoje iš 10-ies aplankytų lokacijų siuntė tam tikrą tematinę žinutę ir kvietė kalbėtis įvairiomis gyvenimiškomis temomis – nuo meno ir kultūros iki verslumo ir kelionių. Prie suolelio savo įkvepiančiomis istorijomis ir patirtimis dalijosi žymūs visuomenės veikėjai – paralimpietis, pasaulio ilgos distancijos triatlono čempionato sidabro medalininkas Ernestas Česonis, menininkas Algirdas Gataveckas, dainininkas Jurgis Brūzga ir nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro atlikėjai, visuomenininkė, negalią turinčių modelių agentūros įkūrėja Aistė Krušinskaitė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, skirtingų Lietuvos miestų merai, aktyvūs visuomenininkai.

Prie kampanijos metu vykusios „Dirbk pas mus. Jokio Skirtumo, su ar be negalios“
iniciatyvos prisijungė didieji Lietuvos darbdaviai – daugiau kaip dvi dešimtys Lietuvos įmonių, tarp kurių – „Rimi“, „Darnu Group“, „Swedbank“, „BTA“, „Švyturys-Utenos alus“, „Vilniaus šilumos tinklai“, „Vilniaus vandenys“ ir kitos įmonės. Darbdaviai išreiškė palaikymą atviros ir įtraukios darbo rinkos kūrimui Lietuvoje.

„Kampanijos metu kalbėjome daugeliu ne tik žmonėms su negalia, bet visai visuomenei aktualių temų. Siekėme parodyti, kad būdami atviri, tolerantiški ir labiau įtraukdami žmones su negalia į įvairias visuomeninio gyvenimo sritis, laimime visi. Visuomenės nuostatų pokytis ir stereotipų laužymas yra ilgas procesas. Tačiau aktyvus organizacijų, įmonių ir individualių žmonių įsitraukimas į „Jokio skirtumo“ kampaniją rodo, kad esame pasirengę pokyčiui ir einame teisingu keliu“, – sako Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Eglė Čaplikienė. 
 

X